Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Wybór biura rachunkowego nie jest prosty. Ponizej pragniemy przybliżyć Ci najczęstsze pytania i odpowiedzi, które mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji. Jeżeli nie znajdziesz tu wyczerpujących informacji – zawsze możesz do nas zadzwonić lub skorzystać z formularza kontaktowego.

Z jakich lokalizacji Akcesa obsługuje klientów?

Dzisiejszy świat stał się cyfrowy. Korzystając z technologii, nie mamy ograniczeń terytorialnych. Niezależnie od miejsca, w którym działasz, możemy Cię obsługiwać. Platforma księgowa, email, videorozmowy, komunikatory – to wszystko sprawia, że jesteśmy w kontakcie.

Czy w zespole są doświadczone osoby?

Tak, najważniejszym kryterium w budowie naszego zespołu jest profesjonalne podejście do klienta i doświadczenie poparte certyfikatami. Osoby prowadzące księgowość posiadają licencję Ministra Finansów i często ponad 10 letnie doświadczenie praktyczne. Stawiamy na jakość, stąd specjaliści w zespole.

Jakie podmioty obsługuje Akcesa?

Obsługujemy księgowo zarówno osoby prowadzące działalność gospodarczą, jak i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Pomagamy w otwarciu, prowadzimy klientów krok po kroku.

Czy Akcesa ma ubezpieczenie swoich usług?

Oczywiście posiadamy ubezpieczenie – OC obowiązkowe – odpowiedzialność cywilna za czynności zawodowe w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych – ochrona zgodna z Rozporządzeniem Ministra Finansów.

Wiemy, że wszyscy klienci chcą czuć się bezpiecznie – stąd ubezpieczamy się dodatkowo w pełnym zakresie usług:

– prowadzenie ksiąg podatkowych i innych ewidencji do celów podatkowych lub udzielanie pomocy w tym zakresie;

– sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych lub udzielanie pomocy w tym zakresie;

– sporządzanie oraz przekazywanie informacji w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) oraz informacji o schematach podatkowych (MDR);

– sporządzanie oraz przekazywanie raportów, analiz, sprawozdań (wymagane przez przepisy prawa lub zamówione przez zleceniodawców);

– obsługa wniosków dotyczących pomocy publicznej (tarcze, ulgi, dotacje, itp.).

– obliczanie wynagrodzeń za prace, naliczanie ZUS (ubezpieczenia społeczne, zdrowotne) itp.;

– obliczanie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych;

– obliczanie kwot zajętych przez komornika wynagrodzeń i prowadzenie korespondencji z organami egzekucyjnymi;

– obliczanie składek za PPK;

– sporządzanie raportów, analiz, sprawozdań (wymagane przez przepisy prawa lub zamówione przez zleceniodawców) związanych z obsługa kadrowo płacowa;

– przygotowywanie, składanie, monitorowanie lub rozliczanie wniosków dotyczących pomocy publicznej, związanych z obsługa kadrowo-płacową.

Ile kosztuje prowadzenie księgowości?

Nie stosujemy stałego cennika, gdyż każdy klient jest inny. Nawet przy podobnej ilości dokumentów i branży – pracochłonność może być różna. Ceny obsługi księgowej  zawsze wyceniamy uczciwie  w oparciu o analizę  (forma rozliczenia, VAT, pracownicy, itp) podczas pierwszej rozmowy z klientem. Stosujemy jedną, stałą stawkę, bez ukrytych kosztów. To jedna z naszych przewag.

Jakie korzyści da mi platforma księgowa i aplikacja na telefon?

Klienci Akcesy mogą korzystać z aplikacji tak jak im wygodnie – na dowolnym telefonie z Android lub iOS oraz webowej wersji strony na dowolnej przeglądarce.

Co Państwo otrzymujecie?

– bezpłatne nowatorskie rozwiązanie, umożliwi Państwu lepszą komunikację z Biurem, dostęp do swoich

danych  przez 24h z dowolnego miejsca, działające w każdej przeglądarce internetowej

–  bezpłatną aplikację na swój telefon (Android, iOS)

– przesyłanie faktur kosztowych przez aplikację (wystarczy zdjęcie) lub stronę

– możliwość wystawiania faktur w programie (opcja)

 

Poniżej znajduje się krótki opis najważniejszych funkcji systemu.

Pulpit

Klient nie musi już dzwonić do biura, aby dowiedzieć się o kwotach i datach składek ZUS czy podatków jakie musi zapłacić – wszystkie te informacje ma w jednym miejscu.

Składki ZUS, Podatki, Zestawienia

Aktualne i historyczne dane o wysokości opłat i zestawieniu, pomogą w podejmowaniu kluczowych decyzji i są dostępne 24h na dobę.

Wiadomości

Ważne komunikaty, zmiany w przepisach, czy indywidualne wiadomości od  biura, dotrą szybko, można je  odebrać  tak jak  jest  wygodniej – na komórce, tablecie, czy komputerze.

Dokumenty

Klient może w szybki sposób wysłać do KonektoSmart zdjęcia i pliki dokumentów oraz sprawdzić, czy zostały one zaksięgowane przez biuro rachunkowe.

Powiadomienia

Przypomną klientom o dacie zapłaty i wysokości podatków czy składek ZUS. Wszystko dzieje się automatycznie, więc nie musisz nawet o tym pamiętać.

 

Czym się wyróżniacie?
  • brak ukrytych kosztów – nie naliczamy dodatkowych opłat za listy płac i obsługę ZUS przedsiębiorcy
  • stosujemy jedną, uzgodnioną opłatę, nie obciążamy klientów dodatkowymi kosztami za przekroczenie ilości dokumentów w miesiącu rozliczeniowym 
  • prowadzimy pełny zakres usług, księgowe, płacowe i kadrowe, również doradzamy i pomagamy w otwarciu firmy 
  • współpracujemy z doradcą podatkowym i radcami prawnymi 
  • udostępniamy naszym klientom  bezpłatnie  nowoczesną platformę księgową i aplikację na telefon, dzięki czemu mają dostęp do swoich rozliczeń 24/7 z dowolnego miejsca
  • dodatkowo dajemy możliwość przechowywania dokumentów w chmurze, dzięki czemu w każdej chwili niezależnie od sytuacji, klienci mogą pobrać potrzebny dokument. 
  • jesteśmy w kontakcie – wiemy, jak jest to ważne dla naszych klientów
  • ceny obsługi księgowej – zawsze wyceniamy uczciwie  w oparciu o analizę  (forma rozliczenia, VAT, pracownicy, itd).
Jak podpisać umowę zdalnie?

Wdrożyliśmy platformę do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet, w dowolnym miejscu i czasie.

Platforma to wyjątkowe połączenie podpisu elektronicznego, innowacyjnej technologii oraz środowiska prawnego w oparciu o przepisy europejskie i krajowe.

Rozwiązanie to upraszcza i skraca do niezbędnego minimum proces podpisywania dokumentów oraz obniża koszty związane z ich przygotowaniem i przesyłaniem tradycyjnymi metodami – pocztą lub kurierem

Dzięki platformie klient autoryzuje i podpisuje dowolne dokumenty, gdziekolwiek jest i kiedy tylko potrzebuje

(klient nie musi mieć podpisu elektronicznego, autoryzuje na szyfrowanej platformie po otrzymaniu linka). 

Wygodnie, szybko i bez zbędnych kosztów papieru, wysyłki.